Wkrótce wakacje:)
Dokąd jechać? Oczywiście do Hiszpanii! A gdzie dokładnie? W Hiszpanii nie brak ciekawych miejsc. Jeśli wybierasz się tam tanimi liniami, to z Wrocławia możesz polecieć do Barcelony, Alicante i Malagi. Wszystkie te miasta są znane i dobrze opisane w przewodnikach. Ja polecę Ci małe miejscowości w pobliżu, gdzie oprócz kąpieli w morzu czekają na Ciebie jeszcze inne atrakcje.
Tossa de Mar leży niedaleko Barcelony: malowniczo położona nad zatoką, pięknie wygląda widziana ze szczytu wzniesienia, gdzie dawniej była twierdza obronna (pozostały armaty). Poza tym można tam podziwiać mury obronne oraz pozostałości pierwszej osady sprzed 2 tys. lat. Uważam, że jest to najładniejsza miejsowość na Costa Brava, ale woda w zatoce jest zbyt zimna :(
Altea w pobliżu Alicante to malutka miejscowość o wąskich uliczkach pnących się w kierunku ciekawego kościoła. Są tam liczne galerie sztuki; niektóre malowidła zrobiono bezpośrednio na ścianach domów. Plaża jest bardzo ładna.
Nerja leży blisko Malagi. Znajdują się tam wspaniałe jaskinie, niektóre wielkości katedry, w których odkryto malowidła sprzed 20 tys. lat. W największej z nich odbywają się koncerty. A wszyscy Hiszpanie mają sentyment do tej malowniczej miejscowości z powodu serialu „Niebieskie lato” (Verano azul).