Hiszpańska księgarnia we Wrocławiu
Od niedawna na ul. Szajnochy 5 (wejście od Placu Solnego) znajduje się księgarnia Elite, w której prowadzona jest sprzedaż książek autorów hiszpańskich i iberoamerykańskich, a także polskich tłumaczonych na język hiszpański. Jest także rozbudowany dział z podręcznikami do nauki języka.
Ponadto działa punkt wymiany książek (nie tylko autorów wspominanych wyżej). Planowane są także spotkania autorskie, promocje książek i pokazy filmów. Nie zapomniano o najmłodszych czytelnikach: dla dzieci organizuje się warsztaty plastyczne z elementami języka hiszpańskiego. Są także dostępne bajki i książki do nauki.
W księgarni można także umówić się na spotkanie przy kawie i lampce wina, porozmawiać po hiszpańsku z native speakerami lub wziąć udział w wymianie umiejętności (np. polski za hiszpański ). Więcej informacji znaleźć można na : www.facebook.com/ksiegarniahiszpanskawroclaw
Wszyscy miłośnicy języka i kultury hiszpańskiej cieszą się, że jest wreszcie we Wrocławiu miejsce, gdzie można spotkać się w miłej atmosferze, aby podyskutować na różne tematy oraz poszerzyć swoją wiedzę o fascynującej kulturze krajów hiszpańsko- i portugalskojęzycznych.