"Niedecydujący moment"
Autorem zdjęć na tej wystawie jest znany fotoreporter „Gazety Wyborczej” Krzysztof Miller, który od 25 lat zajmuje się fotografią, ale nie tylko wojenną, portretuje także życie codzienne.
Na wystawie dominują zdjęcia przedstawiające ofiary konfliktów w różnych regionach świata. Jak Miller słusznie podkreśla, nie uwiecznia „decydującego mementu”, odcina się od zaleceń Cartiera -Bressona, ponieważ to, co fotografuje, trwa nieprzerwanie od pewnego czasu i , niestety, nie zanika. Chodzi mu o przemoc, głód, zagrożenie, wykluczenie, prześladowanie. Miller nie epatuje okrucieństwem, niektóre zdjęcia są bardzo stonowane i nie pokazują wprost przemocy, ale nadal są bardzo interesujące, np. przedstawiające obóz uchodźców w Sudanie, gdzie dzieci bawią się w łodziach ustawionych wśród korzeni olbrzymiego drzewa, daleko od morza .
Druga część wystawy obejmuje różne sceny sfotografowane w Polsce: uroczystości rodzinne, postaci wykonujące swoją pracę, portrety. Jednym z najbardziej znanych jest zdjęcie pijanego rowerzysty na szosie.
Miller należy do najlepszych polskich fotografów, był wielokrotnie nagradzany za swoje prace. Szkoda przegapić okazję zobaczenia takich niezwykłych zdjęć!