"Brzmienia"
W galerii wystawiono ok. 40 dzieł, od prac wczesnych do ostatnie, które rzeźbiarz wykonał przed śmiercią w 2002 r. Są wśród nich wykonane z filcu „Grawitacje” oraz rzeźby z kamienia i stali. Ukazują one, że dla Chillidy bardzo ważny był związek sztuki z otoczeniem, dlatego niektóre z jego prac znajdują się poza Hiszpanią: w miastach np. w Paryżu, Berlinie, Waszyngtonie, a nawet w górach Japonii. Uważał także, że jego sztuka wywodzi się z muzyki, stąd niektóre kompozycje, jak np. „Grzebień wiatru” (Peine del viento) ustawiony na skalistym brzegu San Sebastián, wydają dźwięki przypominające jakiś instrument.
Wystawa nosi tytuł „Brzmienia”, ponieważ ekspozycji jego prac towarzyszy muzyka, specjalnie skomponowana z tej okazji. Te instalacje dźwiękowe są dziełem Gorki Aldy.
Chillida studiował architekturę w Paryżu i był przedstawicielem sztuki abstrakcyjnej. Jego prace, często ogromne („De música” waży 4,5 tony) mają kubistyczne kształty i uznawane są za klasykę nowoczesnej sztuki światowej. Już za życia został doceniony (otrzymał wiele międzynarodowych nagród) i wiele jego rzeźb znajduje się w muzeach na całym świecie.