Święto ceramiki w Bolesławcu
W miniony weekend, już po raz drugi, wybrałam się do Bolesławca na Święto Ceramiki. Poprzednio , czyli w 2008 było więcej ciekawej ceramiki artystów zagranicznych. Zwiedziłam wtedy oba muzea ceramiki i przeszłam się po mieście, które wydało mi się zaniedbane.
Tym razem Bolesławiec przywitał mnie pięknym odnowionym dworcem i zaskoczył starówką. Pojawiła się fontanna na rynku, herby w podcieniach i nowe restauracje. Wędrując po mieście natrafiłam na centrum ceramiczne dla dzieci, gdzie można było dać się ozdobić ceramicznymi stempelkami, ulepić coś z gliny lub pomalować gotowe formy.
Największą atrakcją tego dnia była parada ceramiczna, która przeszła przez rynek. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz miasta i cechu ceramików, zespoły ze szkół tanecznych, producenci regionalnych wyrobów i zwykli mieszkańcy pomalowani we wzory, z których słynie ceramika bolesławiecka. Tym razem nie kupiłam niczego - poprzednie jeszcze się nie stłukły - lecz skupiłam się na fotografowaniu. Obok kilka fotek z tej wyprawy.