Wystawa Gazety Wyborczej
6 września odbył się wernisaż wystawy „Czas. Ludzie. Wydarzenia”, gdzie są zaprezentowane najważniejsze zdjęcia zrobione przez fotoreporterów Gazety Wyborczej w ostatnim roku. Ponadto można tam zobaczyć zdjęcia czytelników oraz uczestników warsztatów, w których brałam udział. Z 2000 fotografii, które zrobiliśmy, ostatecznie pokazano 35, w tym także jedno moje:)
Zdjęcia pokazywane są zarówno na planszach jak i monitorach, pogrupowane tematycznie (znani ludzie, ważne wydarzenia polityczne, sportowe, kulturalne, klęski żywiołowe itp.).
Zachwyciły mnie portrety polskich reżyserów i pisarzy oraz zdjęcia z niektórych zawodów sportowych (np. jazda figurowa na nartach!). Piękne są fotografie zimowych pejzaży (chociaż w lutym mróz dał się nam we znaki). Zainteresowały mnie także krótkie filmy np. o akcji ujawniania się żołnierzy AK w latach 50. i odtworzeniu pomnika Chopina w Warszawie, zniszczonego przez Niemców w czasie wojny. Filmów jest więcej; 1,5 godziny okazało się zbyt mało, by wszystko zobaczyć.
Zachęcam Cię do zwiedzenia tej wystawy; będzie czynna do 26 września (BWA ul. Wita Stwosza).