Pora na film
Dzisiaj pierwszy dzień jesieni, pory roku, która sprzyja chodzeniu do kina. Polecam Ci hiszpański film „Grubasy”, którego twórcą jest Daniel Sánchez Arévalo, reżyser filmu GranatowyPrawieCzarny”.
Jest to komediodramat, którego bohaterowie zmagają się z nadwagą. Zajęcia prowadzi terapeuta Abel, który pogardza grubymi ludźmi i stosuje dość niekonwencjonalne metody. Jego pacjenci to m.in. seksoholiczka mająca bardzo religijnego narzeczonego, otyły gej, który reklamował produkty odchudzające czy przedsiębiorcza Leonor, która przytyła pod nieobecność chłopaka. Krytycy zarzucali filmowi, że jest w nim za dużo seksu, ale to chyba raczej powinno przyciągnąć młodych do kina:)
Cieszę się, że ostatnio w polskich kinach pojawia się wiele filmów hiszpańskich młodych reżyserów. Pedro Almodóvar robi wspaniałe filmy, ale jego dzieła nie dają obrazu całej produkcji hiszpańskiej. Polecam Ci jeszcze inne filmy dostępne w Polsce na DVD: „Żołnierze z Salaminy”, „Zbrodnia ferpekcyjna”, „Sex&Lucia”, „Labirynt fauna” i …