Niezwykłe zdjęcia Wieży Eiffla
Do 28 listopada można oglądać zdjęcia Jeana- Paula Lublinera. Wystawa jest duża, obejmuje 130 zdjęć (zwykle bywa 20-30) poświęconych Wieży Eiffla, która w tym roku obchodzi swoją rocznicę: wzniesiono ją 130 lat temu. Początkowo wśród paryżan wywoływała niechęć i oburzenie, a teraz stała się najpiękniejszym symbolem Francji.
Jean -Paul Lubliner jest z pochodzenia Polakiem, ale urodził się i mieszka we Francji. Pod koniec XX wieku postanowił fotografować Wieżę Eiffla codziennie w różnych porach dnia i roku. Z 365 zdjęć wybrał te najciekawsze. Oprócz klasycznych ujęć Żelaznej Damy można oglądać fotografie, na których jest ona tylko mniej ważnym elementem, bez którego jednak samo zdjęcie byłoby mniej ciekawe.
Mnie najbardziej spodobały się dwa. Na jednym starszy człowiek siedzi w kawiarni przy stoliku z szachami, a przez okno widać Wieżę Eiffla. Na drugim czworo młodych ludzi siedzi w samochodzie i przez specjalne okulary ogląda zaćmienie słońca, a w karoserii odbija się samo słońce oraz Wieża Eiffla. To tylko dwa przykłady, ale pozostałe zdjęcia także są bardzo oryginalne.
Część zdjęć jest wystawiona na sprzedaż, a ceny są dość przystępne jak na prace znanego fotografa.