Po wernisażu
Jak pisałam poprzednio, 5 marca odbył się wernisaż wystawy moich zdjęć z Turcji. Nim to jednak nastąpiło, zostałam poproszona o dwa wywiady dla telewizji, dla TVP Wrocław oraz Wiadomości24 (są dostępne w Internecie). Oba mnie zaskoczyły i oba mnie trochę rozczarowały, zwłaszcza pytania (miejsce też). Nie rozumiem , dlaczego jest takie zainteresowanie „ciemną stroną” życia: pytano mnie o najgorsze przeżycia, o skrajne sytuacje; potem na wizji pytania były inne, czasem niezbyt mądre. Poza tym nie pozwolono mi się tak naprawdę wypowiedzieć. Rozumiem, że w TV czas jest cenny, ale żeby żałować minuty czy dwóch…
Prezentacja nt. Turcji przebiegła bez problemów, a potem nastąpił wernisaż, w czasie którego wiele osób chciało ze mną porozmawiać, zapytać o radę, podziękować. Było to bardzo miłe i ciekawe przeżycie, dla którego warto było poświecić czas: przed wystawą kilka tygodni trwały przygotowania zdjęć oraz samej prezentacji, bo nie chciałam robić tego byle jak, chciałam, by słuchacze dowiedzieli czegoś ciekawego i -ile to możliwe -nowego o Turcji.
Wystawa w Zamku jest czynna do 26 marca, po 1 kwietnia zostanie przeniesiona do Biblioteki Podróżniczej na ul. Szewską 78. Serdecznie zapraszam !
A przedtem może posłuchasz kolejnego wywiadu ze mną w Radiu Wrocław w piątek 11 marca o godz. 11?