W jakim wieku można zacząć fotografować?
Po raz pierwszy w Polsce byłam na wystawie fotografii hiszpańskiego artysty. Były to prace katalońskiego fotografa Isaaca Sibecasa zebrane pod wspólnym tytułem „Geometria” (powstawały w ciągu kilku lat). Przedstawiały głównie ulice lub budynki z powtarzającymi się elementami tj. linie, kwadraty, prostokąty.
Isaac Sibecas należy do wielopokoleniowej rodziny fotografów i utrwala obraz współczesnego świata za pomocą aparatów zarówno analogowym jak i cyfrowych. Większość fotografii na wystawie dość mi się podobała, ale nie tak, jak się tego spodziewałam po takim znanym fotografie. Natomiast zachwyciły mnie zdjęcia, które umieścił na swojej stronie („dymowy alfabet” czy mroczne zdjęcia czaszek) .
Przeczytałam, że pierwszy aparat dostał w wieku 2 lat! Bardzo jestem ciekawa, jakie były jego pierwsze zdjęcia. Jak takie małe dziecko widzi świat, którego jeszcze nie zna i nie rozumie? Czy te obrazy naprawdę coś przedstawiały czy były tylko zapisem fragmentów przedmiotów i miejsc? Czy utrwalał to, co mu się spodobało czy bawił się migawką i naciskał ją bez sensu? Szkoda, że się tego nigdy nie dowiem.