Wrzosowa Kraina
W czasie długiego weekendu byłam na plenerze fotograficznym „Majówka z ptakami” w Przemkowie. Ta niewielka miejscowość leży w sercu Wrzosowej Krainy, czyli terenu stanowiącego część Borów Dolnośląskich, na którym znajdują się stawy, lasy, wrzosowiska oraz wydmy śródlądowe.
Wrzosowa Kraina jest niezwykle pięknym zakątkiem Dolnego Śląska, jednym z najbardziej czystych ekologicznie terenów, gdzie można spotkać wiele gatunków ptaków i roślin. To raj nie tylko dla zwykłych turystów, ale także dla miłośników fotografii.
W ciągu trzech dni przeszliśmy kilkanaście kilometrów próbując uchwycić niezwykłe piękno sosnowych lasów; byliśmy na Przemkowskim Bagnie, w rezerwacie ornitologicznym (były tam łabędzie, czaple, kormorany) , w Buczynie Piotrowicko-Szprotawskiej; widzieliśmy 750-letni dąb! Zwiedziliśmy także poradzieckie bunkry, gdzie obecnie zimują nietoperze.
Wieczorami oglądaliśmy diaporamy o różnych regionach naszego kraju przygotowane przez najlepszych polskich fotografów przyrody. Podziwialiśmy ich talent, stwierdzając z żalem, że brak nam ich talentu, gotowości do poświęceń oraz sprzętu, by im dorównać. Ale zawsze można próbować:)