"La revista española"
Niedawno przypadkiem zobaczyłam w Empiku nowe czasopismo dla uczących się języka hiszpańskiego. Nazywa się „ La revista española” i wydawane jest we Wrocławiu. Jest to dwumiesięcznik dla znających hiszpański na poziomie mniej więcej A2 , a redagują go osoby o hiszpańskich nazwiskach.
Przejrzałam pobieżnie dwa numery i bardzo mi się podobały. Oprócz ciekawych tekstów (np. numer listopadowy zawiera historie związane z tradycjami z tym okresem tj. Święto Zmarłych) są tam także porady językowe, specjalne ćwiczenia i zabawy, przepisy kulinarne, konkursy, zestawy słownictwa na dany temat… I oczywiście zdjęcia.
Cieszę się, że miłośnicy języka hiszpańskiego dostali nowy materiał do przestudiowania w lekkiej, ale dobrze opracowanej formie, a poziom trudności tekstów dopasowany jest do przeciętnego poziomu uczniów czy studentów. Dobrze, że w epoce Internetu pojawiają się papierowe materiały do nauki hiszpańskiego przeznaczone specjalnie dla polskiego odbiorcy, bo aby korzystać ze źródeł internetowych trzeba jednak znać język dużo lepiej .