Publikacje
Książka dla dzieci pt. „Zaczarowane zwierzęta Wrocławia” to jedyna gra miejska w tej formie dotycząca Wrocławia. Książeczka złożona jest z 7 tras, które obejmują centrum miasta. Każdy rozdział zawiera informacje o miejscu i zwierzęciu, które tam się znajduje oraz różnego rodzaju zagadki, zadania do wykonania i wierszyki. Autorką pomysłowych ilustracji jest Elisabeth Clover.
„Wrocław - vademecum podróżnika” to nie jest książka, lecz zestaw barwnych zakładek z opisami ok. 90 najciekawszych miejsc Wrocławia, którym towarzyszą zdjęcia Autorki. Można je grupować wg zainteresowań lub zaplanowanej trasy. Mogą się przydać w czasie spacerów po mieście nie tylko wrocławianom, ale także turystom.
Powieść „Sezon na flamingi” to lekka opowieść, której akcja toczy się w Hiszpanii. Opowiada przygody grupy Polaków, spędzających wakacje na Costa Brava. Wśród turystów są młode małżeństwa, samotne kobiety oraz młodzież szkolna. Mają różne oczekiwania i problemy, a Iza, 30-letnia rezydentka, musi wszystkim się zająć. Na szczęście nie jest sama, ma wsparcie ze strony różnych życzliwych osób: Manueli, Joany i przystojnego Oriola.

W powieści wątki sensacyjne przeplatają się z miłosnymi, a co rusz pojawiają się niezwykłe flamingi.
„Zakochana w Barcelonie” to ostatnia część trylogii poświęconej hiszpańskim miastom. Jej bohaterką jest Gosia, 40-letnia rozwódka, która przebywa na stypendium w stolicy Katalonii. Rano spędza czas w bibliotekach, gdzie zbiera materiały na temat hiszpańskiej wojny domowej, a popołudniami zwiedza miasto, często w towarzystwie nowo poznanych Katalończyków: lekarza weterynarii Marka, wykładowczyni uniwersyteckiej Montse i przewodniczki miejskiej Lai. Spacery i rozmowy z nimi pozwalają Gosi odkryć nieznane oblicze Barcelony oraz poznać życie codzienne Katalończyków, ich radości i problemy.

W tej części Czytelnik może odkryć najciekawsze miejsca w Barcelonie - „mieście smoków” - oraz inne miejscowości na Costa Brava, a także poznać dalsze losy bohaterów dwóch pierwszych części trylogii.

„Kangur w Madrycie” to 2. część trylogii poświeconej hiszpańskim miastom. Jej bohaterką jest Gosia, młoda Polki, która w czasach komunizmu postanawia wyjechać na Zachód, by uciec od rodziny. Dręczona przez matkę, bez wsparcia ze strony ojca, po ucieczce z Polski brata, wyjeżdża do Francji, aby tam rozpocząć nowe życie. W czasie podróży pociągiem wspomina swoje dzieciństwo.

W Bordeaux Gosia odnajduje brata, który załatwia jej pracę w Madrycie, gdzie poznaje Polkę Martę, Luisa i wiele innych osób. Mimo że ma problemy z pracą, nie chce wracać do Polski, gdzie właśnie wprowadzono stan wojenny. Jest zadowolona z kursu języka hiszpańskiego, na który chodzi, ale przede wszystkim nie chce rozstać się z mężczyzną, w którym jest zakochana.

Śledząc losy Gosi czytelnik ma okazję poznać skomplikowane relacje międzyludzkie, a także odkryć stolicę Hiszpanii: jej zabytki, ciekawostki, legendy. Warto zwiedzić „miasto kotów” :)
Mój debiut literacki, powieść pt. „Miasto niebieskich witraży” jest pierwszą częścią trylogii poświęconej hiszpańskim miastom (León, Madryt, Barcelona).
Opowiada o miłości, przyjaźni i wojnie, a jej bohaterami są Tomasz, polski student architektury i Camino, nauczycielka hiszpańskiego, starsza od niego o 20 lat.
Ich dwie historie przeplatają się ze sobą, tworząc obraz Hiszpanii, jakiej nie poznamy z przewodników turystycznych ani w czasie wakacji na plaży pod palmami.
Jest to opowieść o niezwykłym kraju i ludziach, a w tle są mało znane fakty z historii Hiszpanii, a także ciekawostki z życia codziennego.

„Wrocław - top atrakcje ” to pomoc dla tych, którzy chcą odkryć nowe oblicze miasta, rodzaj małego przewodnika po ciekawych miejscach, wydarzeniach, legendach. Znajdziesz w nim wiele przydatnych informacji. Czy wiesz, że we Wrocławiu...
- znajduje się jedyne w Polsce centrum wiedzy o wodzie „Hydropolis”?
- można zwiedzić ZOO - uznane za 1 z 7 cudów świata przyrodniczego?
- można oglądać jedyny obraz w formie panoramy i jedyny most wiszący?
- jest największy mural w Europie i największa makieta kolejowa w Polsce?
Nawet jeśli mieszkasz we Wrocławiu od urodzenia, możesz nie wiedzieć, że mamy w naszym mieście: Muzeum Figur Woskowych, średniowieczną Wieżę Niedźwiadka, pumptrack i parkourparc, jajo dinozaura, różne obiekty z czasów PRL. I wiele innych atrakcji!
„Zwierzęta w naszym ZOO” to książeczka dla dzieci w wieku 3-9 lat. Zawiera krótkie teksty o 17 najważniejszych dzikich zwierzętach oraz ich zdjęcia, robione wiosną i latem. Oprócz informacji o zwierzętach i ciekawostek książeczka zawiera dodatkowe atrakcje dla dzieci. Dla młodszych są kolorowanki i naklejki z rysunkami zwierząt, a dla starszych - zagadki tekstowe i fotograficzne (z rozwiązaniami). Jest to pierwsza tego typu pozycja na naszym rynku.

"Wrocław. Wizyta w mieście krasnoludków" to nietypowy album poświęcony naszemu miastu. Zamiast zwykłego zestawu zdjęć książka zawiera 15 rozdziałów z krótkim tekstem, poświęconym danemu zagadnieniu (np. Stare Miasto, Ostrów Tumski, Dzielnica Czterech Świątyń, bulwary, mosty, rzeźby, murale), któremu patronuje krasnoludek. Udało się przedstawić także najnowsze obiekty Wrocławia (Afrykarium, Hydropolis, CH Zajezdnia), których nie ma w innych albumach.

W ostatnim rozdziale mowa jest o cyklicznych imprezach we Wrocławiu oraz o dwóch wydarzeniach z niedawnej przeszłości naszego miasta (EURO12 i ESK 2016). Oprócz tekstu w każdym rozdziale znajdują się fotografie wykonane w dzień i nocą, w różnych porach roku.

Niektórych zdjęć nie da się powtórzyć (np. część zdjęć wykonanych zimą), dlatego album może zainteresować nie tylko turystów, ale również miłośników fotografii.

Oto nowy, zupełnie inny przewodnik po Wrocławiu. Idąc szlakiem krasnoludków, poznasz najważniejsze zabytki w mieście i odkryjesz jego tajemnice.
W przewodniku znajdziesz:
- opis najważniejszych atrakcji turystycznych Wrocławiu (ok. 150 obiektów)
- informacje o wrocławskich festiwalach i cyklicznych imprezach
- ciekawostki o mieście
- Szlak krasnoludków (na 3 trasach spotkasz 105 krasnali)
- „Ścieżkę Kulturową Czterech Świątyń”
- Ścieżkę historyczną
- Szklany Szlak
- 330 fotografii.

Z tej książki dowiesz się:
- gdzie można spotkać ostatniego prawdziwego latarnika,
- kiedy i gdzie we Wrocławiu występują muzycy i klauni z całego świata,
- jak skorzystać z pierwszej miejskiej gondoli nad rzeką ...

Niektórych informacji nie znajdziesz w żadnym innym przewodniku!
Ten mały album poświęcony jest najpiękniejszym miejscom we Wrocławiu. Zawiera 130 zdjęć, którym towarzyszą krótkie opisy (po polsku, angielsku i niemiecku). Przeglądając jego strony poznasz najważniejsze zabytki naszego miasta (np. Ratusz, Katedrę, Halę Stulecia) i niezwykłe, pełne uroku zakątki (np. Ostrów Tumski, Ogród Botaniczny, wyspy na Odrze).