Publikacje
Książki do nabycia w wydawnictwie Wagros i w księgarniach
„Ni mu 2” to kontynuacja podręcznika dla dzieci w wieku 7-10 lat. Bohaterami podręcznika jest dwoje hiszpańskich dzieci, Rosita i Juanito, oraz zaczarowany byczek Manu. W 2. części pojawia się Alek, Polak, który spędza wakacje w Madrycie, gdzie toczy się akcja podręcznika. Książka składa się z 30 lekcji, 6 lekcji powtórzeniowych (z elementami samooceny) oraz dwóch dodatkowych lekcji przedstawiających różnego rodzaju święta w Hiszpanii i w Polsce. Zawarte w podręczniku różnorodne ćwiczenia uwzględniają rozwój małego dziecka i służą kształtowaniu przede wszystkim sprawności rozumienia ze słuchu oraz czytania i mówienia.
„Hiszpański tematycznie (1)” jest przeznaczony dla wszystkich uczących się języka hiszpańskiego (poziomy A1-B2). Zawiera teksty i dialogi (wraz ze słowniczkiem) obejmujące bardzo różne tematy np. Rodzina, Wakacje, Hobby, Edukacja, Praca, Podróże, Rozrywka, Sport, Zdrowie, Nauka i technika, Ochrona środowiska, Organizacje o zasięgu światowym. Książce towarzyszą nagrania mp3 w wykonaniu rodowitych Hiszpanów. W książce znajdują się także ćwiczenia na rozumienie tekstu słuchanego wraz z rozwiązaniami. Podręcznik może być pomocny w trakcie przygotowań do egzaminu maturalnego (uwzględnia najnowsze wytyczne MEN) lub egzaminu DELE.
„Gramatyka komunikacyjna” to nowa wersja „Gramatyki funkcjonalnej”. Nie opisuje form gramatycznych jak tradycyjne gramatyki, lecz przedstawia funkcje, jakie spełniają poszczególne wyrażenia językowe. Dzięki niej można nauczyć się m.in. jak opisywać ludzi i przedmioty, jak opowiadać o wydarzeniach minionych lub przyszłych, jak wyrażać swoje pragnienia, wątpliwości czy przypuszczania. W każdym rozdziale znajdują się liczne wskazówki, które pozwolą uniknąć błędów najczęściej popełnianych przez Polaków. Zamiast tradycyjnych ćwiczeń podręcznik zawiera testy w formie minidialogów, które przedstawiają różne sytuacje z życia codziennego.
„Hiszpański. Słownictwo tematyczne w ćwiczeniach” jest książką pomocniczą do nauki języka hiszpańskiego. Ćwiczenia w niej zawarte pozwalają powtórzyć, utrwalić i poszerzyć słownictwo z podstawowych tematów (np. Dom, Szkoła, Podróże, Sport, Muzyka, Zwierzęta itp.) oraz zwroty i wyrażenia przydatne do codziennej komunikacji. Książka zawiera 230 ćwiczeń obejmujących dwadzieścia tematów, a także słowniczki hiszpańsko-polski i polsko-hiszpański (z wyrazami z krzyżówek i wykreślanek) oraz Klucz do ćwiczeń.
„Hiszpański dla dzieci. Piosenki i zabawy ruchowe” Książka zawiera 26 piosenek z krajów hiszpańskojęzycznych. Każdej piosence (z linkiem do Youtube’a) towarzyszą różnego rodzaju ćwiczenia (pytania, wierszyki, malowanki) oraz zabawy ruchowe. Pozwolą one dzieciom w przyjemny sposób poznać i utrwalić nowe słownictwo, najważniejsze zwroty i wyrażenia. Ponadto piosenki i wierszyki pomogą dzieciom ćwiczyć prawidłową wymowę oraz rozwinąć wyobraźnię i poczucie humoru. Z książką mogą pracować nauczyciele, a także rodzice, którzy pragną zachęcić dzieci do nauki w wolnym czasie.
„Hiszpański. Ćwiczenia tematyczne dla początkujących” to książka dla wszystkich – i dzieci, i dorosłych – którzy pragną poznać i utrwalić podstawowe słownictwo z tego języka na poziomie A1–A2. Książka składa się z 21 bloków tematycznych zawierających najważniejsze wyrazy i zwroty. Różne rodzaje ćwiczeń, krzyżówki i zagadki oraz gry językowe pozwalają powtórzyć i utrwalić nowe słownictwo. Zapamiętaniu nowych wyrazów i właściwej wymowy służą także zabawne „łamańce językowe”.
„Español. Repetytorium tematyczno-leksykalne z ćwiczeniami - 3” to książka dla miłośników języka hiszpańskiego, którzy chcieliby poznać kulturę tego kraju.


Zawiera dwa bloki tematyczne:
  1. España - teksty dotyczące Hiszpanii - słynne postacie, mity, problemy młodych ludzi, sport, kultura
  2. Temas de actualidad - teksty ukazujące problemy współczesnego świata (np. social media, przemoc szkolna, reklama, sekty, globalizacja itd.)
Każdy tekst został wzbogacony o słowniczki (podstawowy i dodatkowy) oraz ćwiczenia leksykalne pozwalające utrwalić nowe wyrazy i zwroty. Ponadto każdy rozdział zawiera zestaw pytań do dyskusji i/lub wypowiedzi pisemnych.
„La mar de palabras” to książka dla miłośników Hiszpanii, jej kultury i języka. Zawiera wiele tekstów na różne tematy: dom i rodzina, szkoła, praca i rozrywka, jedzenie i zdrowie, podróże i przyroda (to zakres tematyki zalecanej przez MEN) Oprócz tekstów o zabytkach, muzyce czy modzie, znajdziesz w niej wiele ćwiczeń rozwijających słownictwo (m.in.język potoczny, 500 idiomów), testy psychologiczne, krzyżówki i żarty. Całość dopełnia słowniczek hiszpańsko- polski i klucz z rozwiązaniami ćwiczeń.
„Hiszpański. Jak mówić i pisać bez problemów” to zaktualizowana wersja „Comunícate sin problemas”, uwzględniająca najnowsze wytyczne MEN. Książka stanowi dobrą podstawę do nauki komunikacji w mowie i na piśmie. Zawiera zwroty i wyrażenia stosowane w różnych sytuacjach życiowych oraz teksty do rozwijania sprawności czytania i rozumienia ze słuchu (nagrania na mp3). W książce znajdują się także przykładowe zadania maturalne.
„NUEVO Español de pe a pa” to podręcznik napisany specjalnie dla Polaków, wyjaśniający różnice między językiem hiszpańskim i polskim, doskonały do pracy w grupie, jak i do samodzielnej nauki. W nowej wersji zachowany został prawie cały materiał (m.i. Historia Alicji), ale większość tekstów oraz dialogów została zmieniona i uaktualniona. Książka zawiera bardzo dużo nowego materiału, w tym:
  • dialogi i teksty o aktualnej tematyce: podróże, muzyka, kino, sport, komputery, nowe technologie itp.
  • ćwiczenia interaktywne i tradycyjne z kluczem
  • zadania do wykonania w parach oraz projekty
  • humor, piosenki i gry językowe
  • teksty w formacie mp3 nagrane przez rodowitych Hiszpanów i mieszkańców Ameryki Południowej
  • objaśnienia gramatyczne po polsku oraz słowniczek hiszpańsko-polski
Więcej o nowej książce przeczytacie tutaj.
„Español de pe a pa” (2 części) obejmuje wszystkie zagadnienia gramatyczne języka hiszpańskiego i jest jedynym podręcznikiem w Polsce zawierającym cały materiał Podstawy Programowej opracowany przez MEN.
Pozwala opanować materiał wymagany na egzaminie maturalnym (poziom rozszerzony) i na egzaminach DELE, a który jest przede wszystkim przydatny do codziennej naturalnej komunikacji z osobami hiszpańskojęzycznymi.

2 część została rozszerzona o dwa dodatkowe rozdziały: powtórzeniowy (materiał z A1- A2; np. czasy przeszłe) oraz poświęcony trybowi subjuntivo.
Zawiera: - interesujące teksty i dialogi na aktualne tematy np. Internet rzeczy, Google Glass, e-booki, samochód przyszłości, elektroniczna odzież itp.
- życiowe dialogi na tematy codzienne
- teksty o krajach hiszpańskojęzycznych - problemy współczesnego świata (zagrożenie środowiska, terroryzm, sytuacja polityczna i gospodarcza), pozycja kobiety w społeczeństwie, corrida i flamenco, muzyka, literatura, fotografia, żargon młodzieżowy itp.
- dalsze odcinki „Historii Alicji” (pojawiają się nowi bohaterowie: Dorota i Peter)
- ćwiczenia interaktywne i tradycyjne (z kluczem)
- humor, piosenki i gry językowe
- objaśnienia gramatyczne po polsku oraz słowniczek hiszpańsko-polski
„Hiszpański na wesoło” to zbiór 500 żartów (o kobietach, mężczyznach, dzieciach, zwierzętach, komputerach ...); zawiera także najbardziej znane hiszpańskie zabawy językowe. Lektura tych żartów pozwoli opanować podstawowe słownictwo (1300 wyrazów) oraz powtórzyć wszystkie zagadnienia gramatyczne (poziomy A1-B1).
„Ni mu” to podręcznik do nauki języka hiszpańskiego dla dzieci. Jej bohaterowie Rosita i Juanito wraz z zaczarowanym byczkiem Manu wprowadzają polskich uczniów w realia Hiszpanii, ucząc piosenek i wierszyków. Płyta CD z dialogami i ćwiczeniami ze słuchu nagranymi przez hiszpańskie dzieci pomaga opanować materiał leksykalny i gramatyczny (poziom A1), który jest przedstawiony w ciekawej formie i uwzględnia potrzeby dzieci o różnych zainteresowaniach.
„Gramatyka funkcjonalna” – Zamiast uczyć się reguł gramatycznych w sposób tradycyjny dowiesz się, jak praktycznie posługiwać się nimi w komunikacji np. jak opowiadać o przeszłości, wyrażać uczucia i pragnienia, stosować „wyrazy – podpórki” itp. Podręcznik zawiera 180 ćwiczeń z kluczem oraz tabele odmian czasowników i użycia wszystkich czasów.
„La mar de palabras”To książka dla miłośników słów, pełna quizów i krzyżówek. Oprócz testów o Hiszpanii zawiera m.in. ćwiczenia rozwijające znajomość słownictwa (język potoczny, żargonowy, 500 idiomów ), testy psychologiczne i poradnikowe. Stanowi miniprzewodnik po wszystkich regionach Hiszpanii z 60 kolorowymi zdjęciami najciekawszych miejsc i różnego rodzaju ulotkami i mapami.
„El mundo hispano”To książka dla tych, którzy chcą poznać kulturę krajów hiszpańskojęzycznych : dowiesz się z niej m.in. co to jest „spanglish”, na czym polega małżeństwo „po aztecku”, jak powstał Real Madrid i jak pozbyć się nieśmiałości. Oprócz 50 tekstów zawiera ćwiczenia utrwalające nowe słownictwo (ok. 2000) i wszystkie zagadnienia gramatyki hiszpańskiej.
„Hiszpański bez problemów” to poradnik, który w prosty sposób podpowie Ci, jak mówić i pisać bez błędów. Rozstrzyga wątpliwości, jakie najczęściej napotyka Polak uczący się hiszpańskiego (A1-B2): wyjaśnia , jak stosować konstrukcje gramatyczne , używać czasów czy wyrazów. Zawiera m.in. odmiany czasowników, listę czasowników z przyimkami, zestawy wyrażeń do redagowania teksów.
„Soy Pepe” - 1 To podręcznik dla uczniów gimnazjum i starszych klas szkoły podstawowej. Pozwala poznać podstawy języka hiszpańskiego (wszystkie objaśnienia są po polsku) oraz kulturę i obyczaje krajów hiszpańskojęzycznych. Dla uprzyjemnienia nauki wprowadza elementy związane z magią i oraz zawiera piosenki, zagadki i gry językowe. Rozwija wszystkie sprawności językowe.
„Soy Pepe” - 2 To kontynuacja 1. części. Śledząc historię Jarka i jego przyjaciół uczeń zdobywa wiedzę na poziomie A2 z zakresu gramatyki i słownictwa, a także uczy się rozmawiać na interesujące go tematy (moda, sport, muzyka, Internet). Pojawia się też pierwsze zauroczenie między bohaterami, co pozwala uczniowi nauczyć się mówienia o własnych uczuciach.
„Soy Pepe” - 3 Kolejna część to rodzaj „ekologicznego kryminału”. Czytając o tym, jak Jarek i jego paczka rozwiązując zagadkę, kto jest winny zanieczyszczenia okolicy , uczeń zdobywa umiejętność rozmowy na poważniejsze tematy tj. emigracja, ekologia, terroryzm, robotyka. Książka zawiera także teksty o współczesnej muzyce i literaturze oraz piosenki i gry językowe.
„Repetytorium gramatyki języka hiszpańskiego z ćwiczeniami” Pomaga w samodzielnym poznawaniu i powtarzaniu reguł gramatyki hiszpańskiej. Zawiera 300 ćwiczeń i 10 testów gramatycznych na wszystkie poziomy zaawansowania A1-B2 ( z kluczem). Uwzględnia trudności, z którymi najczęściej spotykają się polscy uczniowie.
„Español – Comunícate sin problemas” To podręcznik, który zawiera zwroty i wyrażenia przydatne do codziennej komunikacji oraz duży wybór słownictwa zgrupowanego tematycznie. Do ich opanowania służą ćwiczenia sytuacyjne, co daje podstawę sprawnej komunikacji. Ponadto zawiera 35 tekstów (na ćwiczenie rozumienia). Pozwala przygotować się do różnych form egzaminu (matura, certyfikaty itp.)
„Comunícate en español” to poprzednia, krótsza wersja w/w książki.